26 Ocak 2010 Salı

DÜĞÜN

Aaaaaa aman Allahım bende düğünümü böyle bir yerde yapmak istiyorum.
Açık hava düğünü...
Çimler, beyaz tüller belki havuzda beyaz kuğular beyaz tüllerle kaplı bir kemer altından geçelim herkes ama ama herkes bize baksın Evet tam olarak evliliğime böyle bir adım atmak istiyorum.
Sahne bomboş ve yanlız biz olalım birbirimize bakalım ve ne güzel bir düğün yaptık ne kadar mutluyuz çünkü herkes bize bakıyor diyelim ve muhteşem bir pasta olsun çok sade ama çok gösterişli ve pahalı olsun herkes aşkımın o pastaya ne kadar kaç çalışma günü ödediğini bilsin bilsin ki herkesin nutku tutulsun ve bir kez daha hayran kalsınlar ona ve bilsinler benim ne kadar şanslı olduğumu hem zaten bakarmısın böyle bir düğünle insan şanssız olurmu hiç??? Ve en önemlilerin önemlisi çalıcak muzik mükemmel olmalı dans dans dans etmeliyiz birbirimizin gözlerine bakmalı ve evet tekrar ve tekrar evet demeliyiz. Mükemmel dans etmeliyiz o gün mekan kadar müzik biz onlar herkes mükemmel olmalı ve tabi bize hizmet etmeli (e tabi etmeli etmeli değilmi ama)

İşte bu hayallerle annemin bana anlattığı benimde nerdeyse eksiksiz aynını yapmak istediğim düğüne gidip şöyle bi 5 dakka durup çıkacaktık zira insan kendi düğününün dışında hiç bi düğünde öyle uzun uzun durmamalı. Ben bi ön araştırma dışardan bir göz olarak bakıyım demiştim..

Gittim evet uzuncada durduk. Annem tarafından kandırılmıştım ama sorun süre değildi sanki:
Şehrimin nadide semtlerinden birinde bi park var yanlız içine düşseniz ağlarsınız o kadar hiç girmediğim bu parkta düğün yapılıyordu. Parkın içlerine doğru ilerledik son uyarıyı verdim "istersen dönebiliriz" Red..
Bu güzel parkın ilerleyen etaplarından birinde bir gecekondu kondurulmuştu mekan buydu işte..
Evet bir havuz vardı içinin suyu çekilmiş mavı yağlı boyası kabarıp dökülmüş, kuğular?? tavuk olarak karşımda durmuş bana bakıyorlardı. Hava açık güneşli çiftlik konseptimi yoksa?? :))
Neyse dedik bir kadın grubu korkunç sesli cüceler misali etrafımızda dans ederek ve bağırarak bizi içeri çektiler.. E açık olcaktı hani hava?!!! Velhasıl plastik sandalyelerde yerimizi aldık. Başta anlayamadım neden sandalye masanın önünde yani neden dirseklerimi dayayamıyoum ve neden bu denli uzun bi şekilde yan yana dizilmiş? Sonra anladım ki zaman kaybetmeden sadece ayağa kalkıp serçeleri birbirine taktıkmı hallolur demişler ki gerekli bi uygulama olmuş salon o kadar zaten yerimiz dar yani.....o mükemmel dans gerçekleşemedi ortada kendini hırpalayan cüce tezelerle göbek amcalar gelinin canına yettiler biraz eğleneyim bari gelinin surat ifadesine bakıyım dedim tek orgluk orkestranın arkasında kalmış garibim neyse bu çılgınlık ortamında dakikalar geçti...

Veeee anons "büyük insaaaan televizyonlardan hepimizin tanıdığı hatta ido şova bile çıkmış olaaaaan bilmemkim ağabeyimizi sahneye çağırıyoruuz" huuuuuu alkııııııışş falan filen
Geldi büyük insan gerçi ben hiç çıkaramadım kendisini ama:)))
Düğün, şarkı, halay, eğlence anladık bekliyoruz büyük ustayı.. Eline mikrofonu aldı hepimize bi baktı teker teker gözlerimize içimize işledi o yanık bakışlar.. Bi sonraki hamleyi artık ölesiye merak ediyorduk büyülendik salonda çıt yoktu.. Ağır bi şekilde yere çömeldi birazdan öyle bi hamle yapacak ki coşturacak bu salonu dedim
Başladı o da nesi uzun havamı niyeki yaaa hani düğün konsept çiftlik tavuk halay??
Uzun havanın bi hecesi o kadar uzadı ki salonda bi uyuklama inleme hüzün nolcak bu çocukların hali anlamında dolmuş gözler veeeee işte o an ağzı o kadar açık kaldığı için olacak ya da bilemiyorum işte bi şeyler oldu ve ŞARKICI GEĞİRDİ :)))))))))))))))))Hopalaaaaa diddiri diddiri dün diriddit dri dri dri diddirü ditdüt... (Herkes uyandı, tabi bu durumu ancak Ankara havası toparlardı zaten)

Sade ve şık bi nikah mı yapsak acaba??

6 yorum:

Hilal dedi ki...

gözlerimden yaş geldi be, ne bu? çok komik ve talihsiz bir geğirme. hem de başkasının düğününde. ama ya ibo şovda geğirmiş olsaydı? çiftlik konsepti heheee:D

Hilal dedi ki...

Çizim çok güzel olmuş:) Bu arada mimlendin.

Pinoti dedi ki...

Sağolun varolun.. Mim??

Hilal dedi ki...

benim siteme uğra:)

Larenta dedi ki...

keyfini yaşayamadığın tek düğün ya da nikah kendininki oluyor ,o yüzden akışına bırak ;)

Nukima dedi ki...

evet ben de o yolu tercih ettim :))

Yorum Gönder